Collaquin Kolajen Ürünleri

Collaquin Logo
  • Aynı Gün Ücretsiz Kargo
    Aynı Gün Ücretsiz Kargo

KOLAJEN NEDİR?

Paylaş

Spor Yapan Kadın Görseli

KOLAJEN NEDİR?

Kollajen vücudumuzda doğal olarak bulunan spesifik amino asitlerden oluşan protein grubudur. Kollajen sağlıklı bir cilt, kas kemik ve eklem yapısının destek öğesidir. Kollajen vücudumuzda en fazla bulunan proteinlerden biri olup, canlı dokuyu bir arada tutar. Kas ve iskelet sisteminin alt yapısını sağlayan bu birincil bağ dokusu proteini hareket yetisi için elzemdir.Vücudumuzda kollajen üretimi için önce hücreler spesifik amino asitleri ve peptitleri kullanarak sarmal yapıyı (triple helix) oluşturur sonrasında lif oluşumu için organize olup dokuyu desteklerler. Bu güçlü lifler esneklik ve kuvvetlere dayanıklılık sağlar.

HIDROLIZE KOLLAJEN PEPTİTLER NEDİR?
Kollajen peptitler, enzimatik olarak hidrolize edilmiş, yani moleküler bağların parçalanması sonucu elde edilen biyoyararlanımı yüksek amino asit gruplarıdır. Doğal kollajen fibrilleri normal kollajen Dalton ağırlığından (300-400 kDa) daha küçük peptitlere(5000 Da) indirgenir. COLLAQUIN ürünlerinin içeriğindeki hidrolize kollajen peptitler biyoyararlanımı yüksek, moleküler ağırlığı 2000 Da dan küçüktür.

KOLLAJEN TİPLERİ
Vücudumuzda birçok kollajen tipi bulunmaktadır ancak vücudumuzda bulunan kollajenin 80%-90% ı Tip 1, 2 ve 3 den oluşur ve 3 ü arasından en fazla Tip 1 kollajenden oluşur. Tip 1 kollajen fibrilleri esnek yapıya sahiptir.

HANGİ TİP KOLLAJEN İÇERİR?
Vücudumuzda en fazla bulunan kollajen tipi Tip 1 olması sebebiyle ürünlerimizin çoğunda Tip 1 kollajen kullanılmıştır. Tip 1 kollajen doğal olarak tip 3 kollajen de içermektedir. Spesifik kombinasyonlarımızda tip 2 kollajen kullanılmıştır. Tip 1 kollajen genel kullanım için en tercih edilenidir. Tip 2 kollajen sadece eklemler ile ilgili ürünlerde kullanılmaktadır.

ÜRÜNDE KULLANILAN KOLLAJEN KAYNAĞI NEDİR?
Dünyada hidrolize kollajen peptitler sığır, balık, tavuk, domuz gibi kaynaklardan elde edilebilmektedir. Tavuk kaynağı daha çok tip 2 kollajen kaynağı olarak kullanılabilmektedir. Biz tip 1 hidrolize kollajenlerde kaynak olarak sığır tercih etmekteyiz. Balık alerjen bir içerik olması sebebiyle ve Sığır kaynağı ile benzer bir amino asit dağılımına sahip olması sebebiyle ürünlerimizde sığır kaynağı tercih etmekteyiz.

KOLLAJENİ NASIL KULLANMALIYIM?
COLLAQUIN ürünlerinde kullanılan kollajenlerin klinik çalışmaları en az 3 aylık süreçlerde yapılması sebebiyle, bahsedilen etkilerin gözlemlenebilmesi için en az 3 ay düzenli kullanım önermekteyiz. Her ürünün günlük tüketim miktarı günlük beslenme referans değerlerine göre formüle edilmiş olup, kutu üzerinde belirtilen tüketim miktarının aşılmaması önerilir. Kişi kollajen kullanımına başlayacaksa en önemli adım kendi için en uygun ürünü seçerek başlamalıdır. Düzenli kullanım bahsedilen etkilerin gözlemlenmesinde en önemli faktördür.

HANGİ COLLAQUIN?
Hydrolyzed Collagen- Her saşede Aromasız 10g hidrolize kollajen toz içerir. Her gün farklı bir çorba, içecek veya smoothie ye katarak, sıkılmadan farklı deneyimlerle keyifle tüketilebilir. Sporcuysa veya fazla ürün tüketimi varsa, 60 yaş üstü ve uzun dönem kullanım planlanıyorsa bu ürün daha fazla tercih edilmektedir.

Collagen MIX- Zengin içeriği ile tüm beklentilerinizi bir kutuda buluşturan seçim olacaktır. Kolaylıkla yanınızda, cebinizde, çantanızda taşıyabileceğiniz ananas ve vanilla aromalı Collagen MIX saşelerini tüketmek istediğiniz zaman su ile karıştırmanız yeterli olacaktır. Özellikle uçak seyahatlerinde kolaylıkla düzeninize devam edebilirsiniz. Collagen MIX 1 saşede 500mg C vitamini içerir. C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına destek olur, normal enerji oluşum metabolizmasına katkı sağlar ayrıca yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Yoğun bir tempo içerisindeyseniz ve artık kendiniz için bir adım atmak istiyorsanız bu ürün tam size göre!

Keratin MIX- Saç ve tırnaklar için özel formüle edilmiştir. İçerikler harika!
Fresh MIX- Limon aromasıyla çok lezzetli ve ferah içimi ile daha basit bir formülasyondur. 1 kutuda 15 saşe içerir. Kollajen almak isteyip çok büyük bir bütçe ayırmak istemiyorsanız bu ürün başlamak için idealdir.

ALA Collagen- Birşeyler içmek sizin için zor geliyorsa günlük dozu 6 g. kollajen olacak şekilde formüle edilmiş tablet ürünümüzü denemelisiniz. 3 adet sabah 3 adet akşam içerek günde 6 g kollajeni pratik bir şekilde tablet formunda içmiş olursunuz.