Collaquin Kolajen Ürünleri

Collaquin Logo
  • Aynı Gün Ücretsiz Kargo
    Aynı Gün Ücretsiz Kargo
Collaquin Ürünleri Görseli

HANGİ COLLAQUIN SANA GÖRE?

Her saşede aromasız 10g hidrolize kolajen toz bulunur. Her gün farklı bir çorba, içecek veya smoothie’ye katarak, sıkılmadan farklı deneyimlerle keyifle tüketebilirsin. Sporcuysan, fazla gıda tüketimin varsa ve uzun dönem kullanım planlıyorsan, bu ürün tam sana göre!

Kolaylıkla cebinde veya çantanda taşıyabileceğin trans resveratrol içerikli Collagen Mix saşelerini tüketmek istediğin zaman su ile karıştırman yeterli! 1 saşede 500mg C vitamini ve 250mg resveratrol bulunur. Yoğun bir tempo içindeysen ve enerjini tazelemek istiyorsan ananas ve vanilya aromalı bu ürün tam sana göre.

Keratin Mix, saç ve tırnaklar için özel formüle edilmiştir. İçeriğindeki hidrolize keratin, hidrolize kolajen, biyotin ve çinko, saç ve cildin korunmasına ve cilt pigmentasyonuna katkıda bulunur. Çinko, bakır ve vitamin B6 bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkı sağlarken, vitamin B3, B5, B6 ve vitamin C yorgunluk ve bitkinliği azaltmak için birebirdir!

Limon aromasıyla çok lezzetli ve ferah, içimi ile daha basit bir formülasyondur. 1 kutuda 15 saşe içerir. Kolajen dünyasına yeni adım atıyorsanız bu ürün ideal bir başlangıç ürünüdür. Biyoyararlanımı yüksek hidrolize kolajen, vitamin C ve hyalüronik asit içeren Fresh MIX’in tadına bayılacaksın!

Bir şeyleri içerek tüketmekte zorlanıyorsan, günlük dozu 6g kolajen içerecek şekilde formüle edilmiş tablet ürünümüzü denemelisin. 3 adet sabah, 3 adet akşam içerek günde 6g kolajeni pratik bir şekilde tablet formunda tüketebilirsin. Hyalüronik asit, alpha lipoik asit, vitamin C & biyotin içerir.

“Sürekli dip boyası yaptırmanız gerekecek, haberiniz olsun.”
“Sürekli dip boyası yaptırmanız gerekecek, haberiniz olsun.”

S.S.S.

Kolajen, vücudumuzda doğal olarak bulunan spesifik amino asitlerden oluşan protein grubudur. Kolajen sağlıklı bir cilt, kas kemik ve eklem yapısının destek öğesidir. Vücudumuzda en fazla bulunan proteinlerden biri olup, canlı dokuyu bir arada tutar. Kas ve iskelet sisteminin altyapısını sağlayan bu birincil bağ dokusu proteini hareket yetisi için elzemdir.

Vücudumuzda kolajen üretimi için önce hücreler spesifik amino asitleri ve peptitleri kullanarak sarmal yapıyı oluşturur, sonrasında lif oluşumu için organize olup dokuyu desteklerler. Bu güçlü lifler esneklik ve kuvvetlere dayanıklılık sağlar.

Kolajen peptitler, enzimatik olarak hidrolize edilmiş, yani moleküler bağların parçalanması sonucu elde edilen biyoyararlanımı yüksek aminoasit gruplarıdır. Doğal kolajen fibrilleri, normal kolajen Dalton ağırlığından (300-400 kDa) daha küçük peptitlere (5000 Da) indirgenir. COLLAQUIN ürünlerinin içeriğindeki hidrolize kolajen peptitler biyoyararlanımı yüksek, moleküler ağırlığı 2000 Da’dan küçüktür.

Vücudumuzda birçok kolajen tipi bulunmaktadır, ancak vücudumuzda bulunan kolajenin %80-90’ı Tip 1, 2 ve 3’ten oluşur. Bu 3’ü arasında ise en fazla Tip 1 kolajen bulunur. Tip 1 kolajen fibrilleri, esnek yapıya sahiptir.

Vücudumuzda en fazla bulunan kolajen tipinin Tip 1 olması sebebiyle, ürünlerimizin çoğunda Tip 1 kolajen kullanılmıştır. Tip 1 kolajen, doğal olarak Tip 3 kolajen de içermektedir. Bazı kombinasyonlarımızda Tip 2 kolajen de kullanılmıştır. Tip 1 kolajen, genel kullanım için en sık tercih edilendir. Tip 2 kolajen ise yalnızca eklemler ile ilgili ürünlerde kullanılmaktadır.

Dünyada hidrolize kolajen peptitler; sığır, balık, tavuk, domuz gibi kaynaklardan elde edilebilmektedir. Tavuk kaynağı daha çok Tip 2 kolajen kaynağı olarak kullanılır. Biz, Tip 1 hidrolize kolajenlerde kaynak olarak sığır tercih etmekteyiz. Balığı alerjen bir içerik olması ve sığır kaynağı ile aminoasit dağılımının benzer olması nedeniyle tercih etmiyoruz.

COLLAQUIN ürünlerinde kullanılan kolajenlerin klinik çalışmalarının en az 3 aylık süreçlerde yapılması sebebiyle, bahsedilen etkilerin gözlemlenebilmesi için en az 3 ay düzenli kullanım öneriyoruz. Her ürünün günlük tüketim miktarı günlük beslenme referans değerlerine göre formüle edilmiştir ve kutu üzerinde belirtilen tüketim miktarı aşılmamalıdır. Kişi kolajen kullanımına başlayacaksa, en önemli adım kendi için en uygun ürünü seçmesidir. Düzenli kullanım ise bahsedilen etkilerin gözlemlenmesinde en önemli faktördür. COLLAQUIN içerisindeki kolajenlerin %90’ı, 1 saat içerisinde vücut tarafından metabolize edilir.